Receta per ëmbëlsirën Raffaello

Përbërësit:

3 petë të gatshme
2 krem vanilje
400 gr mascarpone
2 sheqer vanilje
100 gr kokos
1 pako rafaello të gatshme.

Përgatitja:

Mascarponen dhe kremin e vaniljes i përziejmë në një enë dhe i shtojmë pak sheqer vanilje, e përziejmë prapë me mikser derisa masa të trashet. I lyejmë të gjitha petët me këtë përbërje dhe i hedhim kokos sipër, e dekorojmë me shllag dhe me nga një raffaello mbi tortë. Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *