Si të përgatisni reçelin e kumbullave?

Përbërësit:
2 kg kumbulla,
1/2 kg sheqer,
1 maje luge të mesme sodë buke,
ujë.

Përgatitja:
Lahen kumbullat ndahen ne mes dhe ju hiqen farat. Vendosen ne nje tenxhere
te thelle. U hedhim siper masen e sheqerit dhe i leme keshtu per 3-4 ore.

Pastaj i hedhim reth 300 ml uje dhe i vendosim ne zjar te
ngadalte. Gjate zjerjes i trazojme shpesh qe te mos ngjiten. Ne fund
te zierjes hedhim nje maje luge sode buke (kjo behet per te ruajtur recelin per
nje kohe te gjate te mos thartohet). Po ta duam recelin me te trashe sipas
deshires mund t’i hedhim me shume sheqer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *