Reduktimi i puçrrave: 5 ushqime që ndihmojnë në parandalimin e çrregullimeve


Avokado përmban vitaminë E që mund të përmirësojë cilësinë e lëkurës dhe të shërojë plagët e fytyrës

1. Arrat

slot games for fun

Free slot games may be played by any slots player in any part of the world. As long as the player is connected to the Internet and does not intend to bet real. Best Online Slots Experience! ➜ 5777+ Instant Play FREE Slot Games for Fun ✓ Play on PC/Mac/Mobile ✓ No Signups! ✓ No Downloads! ✓ No Deposits slot games for fun

Play Over 1350 Free Casino Games For Fun. Casino.org Free Games. At Casino.org we have the best selection of free online slot games for 2018. bout our Fun Slots. Top Software. IGT. WMS. Aristocrat. Bally. New Online Slots. Online Slots.Pokies. Mobile. Vegas. Online Casinos. Bonuses. Top Games. Vegas World. Fruit Machines. 3 Reel Slots. Novomatic. Video Poker. Useful Pages. Search. About / Contact. Help / Tips. T&Cs. Regulation.

Fistikët dhe arrat përmbajnë vitaminë E që mund të përmirësojë vitalitetin e lëkurës. Studimet kanë treguar se fistikë kanë një efekt të dobishëm në trup duke rregulluar nivelet e insulinës që mund të çojnë në uljen e puçrra fytyre. Përveç zinkut, ajo gjithashtu përmban vitamina A, C dhe E

2. Frutat

Molla, qershi, banane dhe mjedra janë të pasura me vitamina që kanë mbrojtje të lëkurës. Rrushi i kuq gjithashtu mund të konsumohet së bashku me farën, sipas Dr Rachelle Wood, një nutritionist i regjistruar nga Kanadaja

3. Perimet

Shumica e perimeve të gjelbëra dhe me gjethe janë vërtet të mira për lëkurën. Spinaqi, marule, kale, brokoli mund të bëjnë shtesa të mëdha për ushqimet e përditshme, pasi ato janë të larta në vitamina, antioksidantë, hekur dhe kalcium.

4. Çaji

Disa kanë pohuar se pirja e çajit të çajit ndihmoi në zvogëlimin e puçrrave të tyre hormonale në një shkallë të konsiderueshme. Një studim ka sugjeruar gjithashtu se ai mund të zvogëlojë nivelet e androgjenit (hormoni i lidhur me zhvillimin e akneve) që mund të shpjegojë këto përvoja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *