Si të përdorim vajin e kokosit dhe sodën e bukës për t’u dukur 10 vjet më të rinj

Përbërësit

2 lugë caji vaj kokosit
Një lugë çaji me sode buke

Përgatitja

Përzieni përbërësit në një tas deri sa të formohet një paste. Aplikoni atë në zonën e prekur, fërkim ngadalë.

Leni maskën për 5 minuta dhe pastaj pije fytyrën me ujë të ngrohtë. Ju mund të aplikoni një masazh të butë pas trajtimit.

Ju nuk keni nevojë të aplikoni një krem pas procedurës, sepse vaji i kokosit do të hidratojë lëkurën tuaj të përkryer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *